دوره آموزشی بازاریابی پینترست

اگر هنوز فکر می‌کنید که تمامی ابزارهای موجود بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در پلتفرم‌های مانند اینستاگرام، تلگرام و توئیتر خلاصه شده‌اند، باید بگوییم که سخت در اشتباهید.

شما یکی از بهترین ابزارها را نادیده گرفته‌اید، پینترست!

با افزایش روز افزون پینترست و جذب کاربران به خود، پینترست مارکتینگ اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. در کنار تصاویر جذاب مناظر طبیعی و غذاهای لذیذ، قدرت واقعی پینترست در ویژگی‌های حساب‌های تجاری آن نهفته است. به بیش از 500000 کسب و کاری که در پینترست فعالیت می‌کنند بپیوندید تا از قابلیت‌های بازاریابی این پلتفرم رو به رشد و محبوب بهره‌مند شوید.

در اصل بازاریابی پینترست به معنای استفاده از پینترست به عنوان ابزاری برای افزایش آگاهی از برند شما است. بازاریابی پینترست فقط برای وبلاگ نویسان نیست بلکه استفاده از آن برای هر کسب و کاری که می‌خواهد مخاطبان خود را با استفاده از یک پلتفرم با ویژگی‌های بصری افزایش دهد، لازم است. پینترست ترافیک ارگانیکی را به وبسایت‌ها هدایت می‌کند و به افزایش آگاهی کلی نام تجاری یا کسب و کارها کمک می‌کند. در این دوره راهکارهای لازم برای بهینه سازی حساب پینترست به شما آموزش داده خواهد شد.

پینترست چیست؟

پینترست (Pinterest) یک موتور جستجوی بصری است که می‌توان از آن برای جستجو کردن تصاویر و دیدن تصاویر مشابه استفاده کرد. از پینترست عمدتا برای یافتن ایده، طرح، دستور العمل، دستور پخت و الهام گرفتن از کارهای مشابه است. این پلتفرم بیش از 350 میلیون کاربر فعال دارد که در آن بیش از چندین میلیارد پین به اشتراک گذاشته‌اند.

 

بازاریابی در پینترست چیست؟

بازاریابی در پینترست به معنی استفاده از پینترست به عنوان یک ابزار بازاریابی برای افزایش ارگانیک آگاهی از برند، ارتقاء نرخ تبدیل، افزایش فروش، و هدف قرار دادن مخاطبین بیشتر است.

 بازاریابی در پینترست به دلیل اینکه این پلتفرم تعداد مخاطب بالایی دارد برای کسب و کارها بسیار مفید خواهد بود، اما این دلیل اصلی اهمیت آن نیست.

طبق تحقیقات صورت گرفته از هر دو نفری که در پینترست جستجویی را انجام می‌دهند یک نفر از آن‌ها قصد خرید دارد و این آمار را در هیچ پلتفرم اجتماعی دیگری نمی‌توانید پیدا کنید.

اهمیت دیگری که این پلتفرم به خصوص برای ما ایرانی‌ها دارد در قوی بودن دامنه این پلتفرم است و با قرار دادن تصاویر محصولات یا خدمات خود در این پلتفرم شانس دیده شدن آن‌ها در نتایج جستجوی تصاویر گوگل چند برابر خواهد شد. حتی این شانس را خواهید داشت که مستقیما در نتایج جستجوی گوگل نیز تصاویر شما به نمایش درآیند.

 

چرا کسب و کارها باید از پینترست استفاده کنند؟

پینترست یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی در دنیا است که مخاطبین زیادی را به خود جذب کرده است. این پلتفرم توانسته در کشورهای پیشرفته نظر مخاطبین بسیاری را به خود جلب کند و روند افزایشی را در جذب کاربر از خود نشان داده است.

همچنین پینترست یکی از اصلی‌ترین مکان‌هایی است که کاربران قبل از خرید کردن به آن سر می‌زنند. این کار به این دلیل صورت می‌گیرد که پینترست منبع بزرگی از ایده است و در مورد هر مطلبی که بخواهید می‌توانید در این پلتفرم تصویر یا گیف پیدا کنید.

پینترست تنها پلتفرم اجتماعی است که به کاربران خود اجازه می‌دهد از جستجوی بصری استفاده کنند. کافیست که تصویر مدنظر خود را به موتور جستجوی پینترست بدهید تا تصاویر مشابه‌ای که در دیتابیس خود ذخیره کرده است را به شما نمایش دهد.